61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ CORA, ÇEŞİTLİ PROGRAMLARDA VATANDAŞLARLA BULUŞMAYI SÜRDÜRÜYOR

Milletvekili Cora-1

Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon’daki temaslarını hız kesmeden sürdürüyor. Milletvekili Cora, Akçaabat’ta bir dizi programa katıldı ve vatandaşlardan gelen talepleri dinledi. Vatandaşlarla bir araya geldiği etkinliklere dair açıklamalarda bulunan Milletvekili Cora, “ER-DER tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Taşlıoba Kurtdüzü Yayla Şenliklerine katıldık. Hemşehrilerimizle kucaklaştık. Neşelerine ortak olup, hasbihâl ettik. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Cora, Haçka’ya çıkarma yaptığı anın fotoğraflarını da paylaştı. Cora, “Şehrimizin manevi önderlerinden, hayatını ilme, irfana adayan, sünnete uygun bir yaşam tarzı ile ömrünü tamamlayan merhum Haçkalı Hoca Baba’yı (Mustafa Tarhan) anma programına katıldık. Ruhu şad olsun.” açıklamalarında bulundu.

TRÜ, HANGİ ALANDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU?

TRÜ hangi alanda Türkiye üçüncüsü oldu

2021 yılı Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuca göre yarışmanın birincisi Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iken ikincisi Ankara Üniversitesi oldu. Trabzon Üniversitesi Hukuk Fakültesi ise, Türkiye’deki hukuk fakülteleri arasında üçüncü sırada yer aldı. Bir önceki yıl birinci olan TRÜ Hukuk Fakültesi’nin bu yıl ilk üçte kalması teselli oldu. Konu hakkında Trabzon üniversitesinden yapılan açıklamada, “2021 yılı Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Hukuk Fakültemiz Türkiye'deki Hukuk Fakülteleri arasında üçüncü olmuştur.  Sınavda başarı gösteren öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretim elemanlarımıza bize bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederiz.  Hukuk Fakültemiz geçtiğimiz yıl birinci olmuştu.” açıklamalarına yer verildi.

TRABZONSPOR SÜPER KUPAYI KAZANDI, BAŞKAN GENÇ “KEMERLERİ BAĞLAYIN” AÇIKLAMASI YAPTI

Trabzonspor süper kupayı kazandı

Trabzonspor’un Süper Kupa’yı kazanması Türkiye’de geniş yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel başkanları, milletvekilleri, siyasetçiler ve çok sayıda futbolseverler Trabzonspor’un süper kupa zaferini kutladı. Bordo-Mavili camia binlerce tebrik alırken, bu camiaya gönül veren isimlerden biri olan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’ten de dikkat çeken bir mesaj geldi. “Herkes kemerlerini bağlasın” çağrısı yapan Başkan Genç, ligde de fırtınanın eseceğine işaret etti. Başkan Genç, “Kupa beyi müzeye bir kupa daha ekledi. Süpersin Trabzonspor’um. Herkes kemerlerini bağlasın, yeni sezona da fırtına gibi giriyoruz. Şimdi ligde fırtına gibi esmenin, horon gibi dik oynamanın, şanlı mazimizi tekrar yaşatmanın zamanı.” mesajı verirken bu mesaj büyük beğeni topladı.

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ UZUNGÖL’Ü ZİYARET ETTİ

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ UZUNGÖL’Ü ZİYARET ETTİ

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine yeni başlayan Tamer Erdoğan, şehrin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e giderek turizm dernekleri ve muhtarlarla görüşerek bilgi alışverişinde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdoğan, Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk, Uzungöl Turizmi Yaşatma Derneği Başkan ve yöneticileri, Metin İnan, Faruk Eroğlu, İsmail Özbek ile bir araya gelerek Uzungöl turizmi üzerine görüş alışverişinde bulundular. Erdoğan, Uzungöl muhtarı, Uzungöl Turizmi Yaşatma Derneği yöneticileri ile birlikte Dubai’den gelen turist aileleri ile sohbet etti. Daha sonra Dursun Ali İnan müzesini de ziyaret ederek Mehmet İnan’dan müze hakkında bilgi aldı.

Süper Kupa coşkusu evladı da unutturdu!

Trabzonspor’un Demirgrup Sivasspor’la karşı karşıya geldiği Süper Kupa Finali, Avni Aker Millet Bahçesi’nde kurulan dev ekranla vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Maç sırasında önce 2 yaşında bir çocuğun bulunduğu anons edilerek ailesinin sahnenin sağ tarafına gelmesi istendi. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra bu kez yabancı uyruklu bir çocuğun ailesini kaybettiği ifade edilerek, evladını kaybedenlerin sahnenin sağ tarafına gelmesi istendi. Süper Kupa coşkusunun sürekli bölünmesi üzerine bu kez, “Kaybolan çocuklar için daha anons yapmayacağız. Kaybolan çocuklar da evladını kaybedenler de sahnenin sağ tarafına gelsin. Biz burada yardımcı oluruz.” anonsu yapıldı.  Futbol tutkunlarının maç coşkusuna kaptırıp evlatlarını bile kaybetmesi şaşkınlık yarattı.

GAZİPAŞA CADDESİ’NİN İSMİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

GAZİPAŞA CADDESİ’NİN İSMİNİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Gazipaşa Caddesi, son günlerde isim değişikliğiyle gündeme geldi. Gazipaşa Caddesi’nin ismi Gazipaşa Mahallesi ile karıştığı için değiştirilmek isteniyor. Bunu da Gazipaşa Mahalle Muhtarı Mustafa Naci Turhan önce Ortahisar Belediyesiyle daha sonra Büyükşehir Belediyesi ile istişare ederek teklif sunacak.

Turhan, mahalle ile caddenin isminin karıştırıldığını dolayısıyla bu karışıklığın artık son bulmasını istedi. Turhan, “Caddenin mahallemizle alakası yok. Bazı evraklar geliyor. Adrese bakınca mahallemizle alakası olmadığını anlıyoruz. Bu şekilde çok karıştırılıyor. O caddeye Atatürk Alanı ismi verilebilir.” dedi.

Ancak Gazipaşa Caddesi ismini belli olduğu üzere Atatürk’ten aldı. Atatürk, Trabzon’a ilk kez 1924 yılında geldi. Limana inen Atatürk Taşbaşı olarak bilinen yerden Meydan alanına çıktı. Şimdiki Büyükşehir Belediyesinin tarihi taş binasının balkonunda halka seslendi. Zamanın belediye başkanı ise Hüseyin Kazaz’dı. Atatürk, Kazaz’a şehrin nefes alması gerektiğini söyledi. Gazipaşa Caddesi’nin olduğu bölümü göstererek buranın yarılıp cadde yapılması talimatını verdi.. Atatürk, bir daha ki Trabzon ziyaretinde ise tamamlanmış olarak görmek istediğini de not düştü.

Ve Atatürk 1930 yılında Trabzon’a ikinci kez gelerek caddenin tamamlanmış olduğunu gördü. Atatürk’ün geldiği tarihte ise cadde, Gazipaşa olarak isimlendirildi.

Dolayısıyla bu caddenin isminin tarihi bir önemi olduğundan ötürü değiştirilmesi zor gözüküyor. Yetkililer bu adres karışıklığına elbette başka bir çözüm bulacaklardır.

TRABZONSPOR SÜPER KUPA İLE KÜLLİYEDE CUMHURBAŞKANINI ZİYARET EDECEK

Trabzonspor, 2021-2022 yılı Süper Lig Şampiyonu kupasının ardından evine bir kupa daha kazandırdı. Bir önceki akşam İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki Sivasspor karşılaşmasında Trabzonspor 4-0 maçı alarak Süper Kupa’yı kazandı. Süper Kupa maçının olduğu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Ordu’da toplu açılış töreni gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, maçın oynandığı sırada Ordu Büyükşehir Belediye binasında toplantıdaydı. Erdoğan, maç sonucunu yakından takip etti.  Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nu tebrik etmek için arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, takımı külliyeye davet etti. Trabzonspor’un ise bugün külliyede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret edeceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzonsporlu torunu Berat Albayrak’ın oğlu Ahmet Akif Albayrak’ın bu ziyarette olup olmayacağını bilmiyoruz.  Ama bu ziyaretin Türkiye çapında ses getireceği gözüküyor.