ERKAN KANDEMİR TRABZON’DA ÜÇ KADEMELİ TOPLANTI YAPTI

AK Parti Trabzon teşkilatı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla il başkanlığı binasında üç kademe ilçe başkanları istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir başkanlığında Ana Kademe, gençlik ve kadın kolları il yönetim kurulu üyeleriyle istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantılara AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ve Muhammet Balta, Rize Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Balta, il Kadın ve İl Gençlik Kolları başkanları, Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ve ilçe teşkilat mensupları katılım gösterdi. Toplantıda olmadığı görülen AK Parti Milletvekili Salih Cora’nın Ankara’da olduğu öğrenildi. Mumcu, “AK Parti teşkilatları dinamik ve etkin kurumsal yapısı ile güçlenerek 2023'e doğru ilerliyor. Tevazu, samimiyet ve gayretle! Durmak yok yola devam...” derken tam katılımlı toplantıların ardından Kandemir bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İş insanı koç’tan KTÜ’YE DESTEK SÖZÜ

AK Parti'den KTÜ'ye destek sözü

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Piri Reis Denizcilik Vakfı Başkanı ve 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Vehbi Koç ile birlikte KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı ziyaret etti. Ziyarette Rektör Danışmanı Hasan Çebi Bal da yer aldı, üniversiteye yönelik değerlendirmeler yapıldı. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Mumcu, “Piri Reis Denizcilik Vakfı Başkanı ve 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Adayımız Vehbi Koç ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'yı ziyaret ederek Trabzon’umuzun ve üniversitemizin sorunları üzerine istişarelerde bulunduk. Üniversitemizin ihtiyaçları ile ilgili katkı ve destek sağlayabileceğimiz hususlar üzerine planlamalarda bulunduk. Şehrimizin ve üniversitemizin gelişmesi adına Sayın Rektörümüzün ve üniversitemizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ YAŞANDI

Saadet Partisi'nde bayrak değişimi yaşandı

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, İl Gençlik Kolları yönetiminde değişikliğe gittiklerini açıkladı. İl Gençlik Kolları başkanlığı için görevlendirilen isme dair bilgilendirmede bulunan İl Başkanı Kurt, “Yapılan istişareler sonucunda İl Gençlik Başkanı olarak Miraç Yakupçebioğlu kardeşimiz görevlendirilmiştir. Yeni İl Gençlik Başkanımıza Cenab-ı Allah'tan muvaffakiyetler dilerim. Görevi devreden başkanımız Nurican Kutoğlu kardeşime bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eder yeni görevinde başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN VELİOĞLU, ERDOĞDU’DAN NASIL MESAJ VERDİ?

Başkan Velioğlu Erdoğdu'dan nasıl mesaj verdi

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, teşkilatı ile birlikte sahaya indi. Mahallelere ziyaretlerde bulunan Başkan Velioğlu, muhtarlarla da bir araya geldi. Başkan Velioğlu’nun ziyarette bulunduğun mahallelerden biri de 1 No.lu Erdoğdu Mahallesi oldu. Mahalleye yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Velioğlu, “Gelecek Partisi Trabzon İl Yönetimi olarak 1 no.lu Erdoğdu Mahalle Muhtarımız Şenol Yılmaz ı ziyaret ederek Erdoğdu mahallemizin hakkında çok verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Kıymetli muhtarımıza nezaketi ve özverili çalışmaları nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. 1. No.lu Erdoğdu Mahallemizin sözde kalan kentsel dönüşümünün tamamlanmasının takipçisi olacağız...” açıklamalarında bulundu. Mahalle esnafını da gezen Velioğlu, “Esnafımız hayat pahalılığından dertli ve iktidara tepkili. Erken değil hemen seçim istiyoruz...” dedi.

ARSİN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI  GÖREVDEN ALINDI YENİ GÖREVLERİ NE OLACAK?

Ekran Resmi 2022-01-11 20.35.01

Geçtiğimiz 2019 yerel seçimlerinde Arsin’de Belediye Başkanlığını kazanan Muhammet Said Gürsoy Belediye Başkan yardımcılarını görevden aldı. AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Gürsoy Başkanlığa geçtikten sonra Belediye de daha önceleri görev yapan Veteriner Hekim Emin Sevinç ve Genç Arsinli’ ler Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı Başkanlığını yapmış Sedat Özbakır’ı görevden aldığına dair yazısını tebliğ etti. İki yıl süreyle başkan yardımcılığı görevine üstlenen her iki başkan yardımcısının da yeni görevinin ne olacağı ve başkan Gürsoy’un yerlerine kimleri atayacağı bilinmiyor henüz.

TRABZON TOPTANCI HALİNDE KİRA VE TEMİNAT BEDELLERİ DEĞİŞTİ

TRABZON TOPTANCI HALİNDE KİRA VE TEMİNAT BEDELLERİ DEĞİŞTİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararla birlikte Trabzon toptancı halinde kira ve teminat bedellerinde güncellemeye gidildi. Toptancı hallerindeki işyerlerinden alınacak olan teminat tutarlarının belirlenmesi ile alakalı görüşme yapıldı.  Yapılan görüşmeler sonrasında Trabzon Toptancı halindeki dükkanların aylık kira bedelleri görüşüldü. Böylelikle 72 Metrekare dükkanlar için aylık 2 bin 267 TL, 126 Metre Kare iş yerleri için aylık 3 bin 395 olarak belirlendi.  Yıllık teminat bedelleri ise 72 metrekarede 28 bin TL, 126 Metrekare için 41 Bin TL olarak meclisin onayına sunuldu. Oylama sonrası yeni kira bedelleri oy birliği ile kabul edildi.