TRABZONSPORLU TARAFTAR NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?

Trabzonspor taraftarları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor-YeniMalatyaspor maçı için ücretsiz otobüs seferlerini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Tüm programlarınızı iptal edin, maça gidiyoruz.” paylaşımında bulundu. Bu paylaşım üzerine onlarca taraftar, trafiğe tepki göstererek çözüm çağrısında bulundu. İşte taraftardan gelen trafik tepkilerinden bazıları: “Ulan sırf berbat belediyemiz yüzünden milletimiz maçtan soğudu. İstanbul’dan maç için Trabzon'a 1.30 saatte gelen adam maçtan sonra havalimanına 1.30-2 saatte gidiyor. Vallahi adamlara gına geldi ki şehirdeki adama bile 15 dakikalık yol 1 saat . Yazık  @TrabzonBelTr  istifa.”, “Stada giriş var çıkış yok. Bu çamur yığını ve park sorunu olan stadın etrafını düzeltmek bu kadar mı zor? Buraya hastane yapılması maç günleri hastaneye ulaşımı zorlaştırmaz mı? İnsanlara eziyet olmaz mı? Niye bunları düşünmüyorsunuz?”, “Otoparktan 15 dakikada çıkabiliyor muyuz Sn. Belediye?”, “15 dakikada hesaplama yapabiliyorsun: Kaç saatte eve varırım?”, “Tramvay saatleri?”, “Sayın Trabzon Belediyesi sizden ricam şu Trabzona bir tramvay yapın hem trafik azalır hem ulaşım daha kolay olur.”, “Gidelim de nasıl? Bu millete reva gördüğünüz maçtan uzun süren trafikle mi? Yoksa tutmadığınız raylı sistem sözünüz ile mi?  @TrabzonBelTr @baskanzorluoglu”, “Ulaşımda denizi neden kullanmıyoruz Arsin-Trabzon-Akçaabat hattında deniz otobüsü olabilir. Tramvay hattı Yomra-Akyazı olabilir.”, “Başkanım lütfen şu park ve trafik sorununa bir çözüm... En azından maç günleri bunu yapalım. İnanın bana birçok kişi trafik yüzünden bu hafta maça gelemiyor. Örneğin hastane inşaatında ki alan maç günleri park alanı olarak kullanılabilir, en azından Akçaabat tarafı rahatlar.”, “Stat yapılırken artık maçlara yat ve gemilerle gidilecek derken otomobille gidemez olduk. Avni Aker'e akşam yürüyüşüne çıkar gibi gider dönerdik. Eski stadımızın yerine yine stat yapın Akyazı’yı da boşaltıp tekrar deniz yapın.”

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİNE TRABZONSPOR FORMASI HEDİYE

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİNE TRABZONSPOR FORMASI HEDİYE

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü 3. doz aşısı Turkovac vurulacak gönüllülere Trabzonspor forması kampanyası başlattı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, “18-60 yaş aralığında olan, 2 doz Sinovac aşısını yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden en az 90 gün geçmiş vatandaşlarımızı Turcovac faz üç çalışmasına katkıya davet ediyoruz. Aşı gönüllülerine Trabzonspor forması hediye. Gönülü ol umut ol.” İfadelerine yer verildi.

Gönüllü olmak isteyen vatandaşlar pandemi çağrı merkezlerinden müracaatta bulunarak yerli aşı Turcovac’ın faz 3 çalışmalarına destek olduğu gibi Trabzonspor forma hediyesini alabilecek. 

BAŞHEKİM KANT’IN ACI GÜNÜ..-1

BAŞHEKİM KANT’IN ACI GÜNÜ

Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Kant, annesini kaybetti.  Çarşıbaşı Sahil Cami’de düzenlenen cenaze töreniyle Kant, annesini defnetti. AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, cenaze törenine katılarak Kant’ı yalnız bırakmadı. Mumcu, “Değerli meslektaşım, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Kant'ın vefat eden kıymetli annesini sevenleriyle birlikte Hakk'a uğurladık. Rabbim mekânını cennet eylesin. Ailesine yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

BAŞKAN VELİOĞLU, SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARINA NASIL BİR TEKLİFTE BULUNDU?

BAŞHEKİM KANT’IN ACI GÜNÜ

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, siyasi partilerin il başkanlarına ortak canlı yayında sorunların ve çözüm önerilerinin görüşülmesi için çağrıda bulundu. MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın sorunlara ilişkin yaptığı açıklamayı gündemine alan Başkan Velioğlu, “MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım Başkan’ın Cumhur İttifakının bir il başkanı olarak sorunların çok fazla olduğunu dile getirmesini önemsiyorum. Bu sorunlarla ilgili muhalefetin çözüm önerilerinin bilinmediğini ifade eden Sayın Başkanı tanıyan biri olarak bu sözü de samimiyetle söylediğine inanıyorum.  Aynı samimiyetle de kendisine ve diğer tüm siyasi parti il başkanlarımıza ortak bir canlı yayında bu sorunları ve çözümleri milletimizin önünde konuşmayı ve çözümlerimizi anlatmayı öneriyorum.  Biz Gelecek Partisi olarak hazırız ve bu teklifimize cevap bekliyoruz...” dedi.

oktay söğüt (2)

Kar amacı güdülmemeli

Ortahisar Belediyesinin CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, sudan mezar yeri ücretine kadar birçok kaleme getirilen zamlara tepki göstererek, Büyükşehir Belediyesi TRABİTAŞ tarafından işletilen Fatih Parkı’nda çay ücretlerinin 2 liradan 1 liraya çekilmesini istedi.

Söğüt, Büyükşehirin uhdesindeki şirketlerin kar amacı gütmemesini belirterek “Yeni yılla beraber yürürlüğe giren Trabzon Büyükşehir Belediyesi gelir tarifesine göre, sudan mezar yeri ücretine kadar birçok kaleme zam gelmişti. Bunlar yetmezmiş gibi, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden TRABİTAŞ tarafından işletilen Fatih (Aşıklar) Parkı’nda, 1,5 lira olan bir bardak çayın fiyatının 2 lira yapılması pes dedirttirdi. Bu tip bir işletmeden kar değil, vatandaş memnuniyeti beklemek ne kadar doğru ise yapılan bu zam da o kadar yanlıştır. Geçimin zorken daha da zorlaştığı bu günlerde, vatandaşın hayatına küçükte olsa fayda sağlayacak maddi veya manevi dokunuşların takdir göreceğinin altını çiziyor, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni, çay zammını geri almaya hatta 1 liraya çekmeye davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Üniversitelerarası dayanışma

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda KTÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Prof. Dr. Sedat Yayla ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Özgökçe, Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ)Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Üniversitelerarası dayanışma (2)

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin gerekli altyapı ve akreditasyon şartlarını sağlayıp 'Yetkilendirme Belgesi’ni alana kadar Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Programı öğrencilerinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği tarafından yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde misafir edilen öğrenciler konusunda görüş alışverişinde bulunulan ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş da iştirak etti. Rektör Çuvalcı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yayla’yı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından ziyaret sona erdi.  Ziyaret kapsamında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi yönetim kadrosu ve KTÜ tarafından misafir edilen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun katılımıyla EYOF Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı ve Üniversitemiz Sahil Tesisleri’nde akşam yemeğinde ağırlandı.