BAŞKAN GENÇ, ARTAN VAKA SAYILARI NEDENİYLE HERKESİ TEDBİRLERE UYMAYA DAVET ETTİ 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da vaka sayıların yükselişe geçmesinin ardından uyarıda bulundu. Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre Trabzon’un vaka yoğunluğunun en çok arttığı 10 il arasına girdiğini açıklamasının ardından Trabzonluları pandemi kurallarına harfiyen uymaya davet eden Başkan Genç, “Tamam, hedefimiz her alanda liderlik ama bu tabloda değil. Verileri tersine çevirmek bizim elimizde. Pandemi hala devam ediyor. Lütfen önlemlerimizi alalım ve pandemi kurallarına harfiyen dikkat edelim” ifadelerini kullandı.  

BAŞKAN KOCAMAN, ÇARŞIBAŞI’NA NE İÇİN MÜJDE VERDİ?

AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman, Çarşıbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası İnşaatı Yapım işi için ihale müjdesi verdi. Yatırımın ilçeye kazandırılmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katkısı bulunduğuna dikkat çeken Başkan Kocaman, tarih de verdi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Kocaman, “İlçemize hayırlı olsun. Çarşıbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası İnşaatı Yapım işi 15.02.2022 Tarihinde Valilik (YİKOB) tarafından ihale edilecektir. Yatırımın ilçemize kazandırılmasından ötürü İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya ilçem adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AKÇAABAT MİLLİ EĞİTİM MESELESİ VE İTİBAR SUİKASTI

Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmak isteyen öğretmen arkadaşla ilgili belli ki çevresinden ilginç yorumlar gönderildi. Bizim araştırma yapmadığımız ve hatta itibar suikastı yaptığımız iddia edildi. Geri dönüp gönderilen mesajlara bakalım.
2003 yılında öğretmenliğe başlamış. Çeşitli alanlarda sertifikalar almış, eğitimcilik yapmış, okul müdürlükleri yapmış. Yüksek lisansı varmış. Ve 20 yıllık öğretmenmiş. Bütün bunların hiçbiri bu arkadaşın Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü olmasına yeterli değil. Buna rağmen haksız biçimde Vali Bey’in onayı ile İlçe milli eğitim müdür vekili olarak atanmış. Yine bir başka öğretmen şikayet edip haksızlığı hukuka taşımış. Hukuk ise tam 2 kez olayın haksızlık olduğuna karar vermiş. Bunun üzerine bakanlık özel statüde herkesin sınavla kazandığı şube müdürlüğü hakkını bu arkadaşımıza resen vermiş. Adaletsizliğe bakar mısınız? Şimdi buradan sormak istiyoruz. İtibar suikastını biz mi yapıyoruz, yoksa hakkı olanların hakkı gasp edilerek başkaları mı yapıyor? Bu arkadaşı yasaların öngördüğü hakkı olmadan Akçaabat ilçe Milli Eğitim Müdürü yapmak isteyenler acaba bu partiye, bu davaya gerçekten hizmet ettiğini mi sanıyor? Gazeteci doğruyu yazdığı sürece itibar suikastı yapmış olmaz. Hele hele bu arkadaş itibarını hakkı olanda

TRABZON’DA BU ALTGEÇİTLER SANATLA BULUŞTURULMAYA MI UNUTULDU?

Trabzon’un Ortahisar ilçesi sahil yolu alt geçitlerinin bir yanı sanat bir yanı virane.. “Alt geçitlerimizde sanat var.” diye not düşerek paylaşım yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi bir alt geçidin fotoğrafını paylaştı. Ancak bırakın sanatla buluşturulan virane yayaların suya batarak geçeceği alt geçitleri sosyal medyada vatandaşlar tarafından ifşa edildi. 
İki farklı alt geçit.. Ve iki farklı görüntü.. Bir alt geçit üzerinden yapılan propaganda yine sosyal medyada gerçeği ortaya geçti. 
ararsa…