Trabzon’un Tonya İlçesi’ni Vakfıkebir’e bağlayan karayoluna taş düşmeye devam ediyor.

Trabzon'da intihar eden polis memuru İlknur Erim Bahadır olayında flaş gelişme! Trabzon'da intihar eden polis memuru İlknur Erim Bahadır olayında flaş gelişme!

Bugün saat 11.30 sularında Tonya-Vakfıkebir karayolunun 10.km’sinde yola kaya parçaları düştü.
26 Mart 2022 tarihinde yamaçtan koparak seyir halindeki aracın üzerine düşen kaya parçası dört kişinin ölümüne neden olmuştu.
Bugün Tonya’ya bağlı Karasu Mahallesi sınırlarındaki yola düşen kaya da sürücülere korkulu anlar yaşattı. Şans eseri kimseye bir şey olmadı.


Görgü tanıklarının ifadesine göre, yola önce küçük kaya parçaları düştü, birkaç dakika sonra da kocaman kaya parçası yamaçtan geldi ve yolun ortasında kaldı.
Sürücüler, Tonya yolunun tehlikelerle dolu olduğunu belirterek, “Geçen ay sonunda bu yolda dört canımızı kaybettik. Her an üstümüze bir kaya parçası düşecek diye korku içindeyiz. Yıllardan beri bu konu için haberler yapıldı, dilekçeler verildi ama hiçbir sonuç alınmadı. Belirli yerlere çelik elek çekilmesi tehlikeyi ortadan kaldırmıyor. Tonlarca ağırlıktaki kayalara çelik elek ne yapsın!.. Can güvenliğimiz kalmadı. Yetkililer Tonya yoluna bir el atsın artık.” dediler.
Yola düşen taşları karayolları 105. Şube şefliğine bağlı ekiplerin temizlediği ve bölgede önlem aldıktan sonra trafiğin yeniden sağlandığı bildirildi.