Trabzon'da 12 Eylül'de başlayacak örgün eğitim öncesi Emniyetten vatandaşlara uyarı niteliğinde bir açıklama geldi.

Türkiye'de ve Trabzon'da 12 Eylül'de başlayacak 2022-2023 eğitim - öğretim yılı için Trabzon Emniyeti'nden vatandaşlara uyarı geldi. Başlayan eğitim yılı ile beraber trafikte oluşacak yoğunluk için denetimlerin artırılacağı ve olası kazaların önüne geçileceği aktarıldı.

Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var

Emniyetten yapılan açıklama şu şekilde;

Ülke genelinde 12 Eylül 2022 tarihi itibariyle, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı başlayacaktır. Ülke genelinde 12 Eylül 2022 tarihi itibariyle, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı başlayacaktır. İlk ve orta dereceli okulların açılmasıyla birlikte, eğitimin ilk günü olması nedeniyle, trafik yoğunluğunun artacağı bir döneme girilecektir.

Çocuklarımızın önemli bir kısmı, gerek okul servis araçları ve gerekse taşımalı eğitim servis araçlarıyla taşınacağından, bu araçlar ve okul yollarındaki trafik denetimleri artırılacaktır.

Bununla birlikte 12 Eylül 2022 Pazartesi günü yaşanabilecek trafik yoğunluğunun etkisini azaltmak, öğrencilerimizin okullarına ilk günden gecikmesinin önüne geçmek ve olası kazaların önlenmesi amacıyla, velilerimizin bu dönemde araçlarıyla normal günlerden biraz daha erken hareket etmeleri önem arz etmektedir.