İstanbul’daki Trabzonspor derneklerinin ilki olma sıfatına sahip 1967 Trabzonsporlular Derneği kongre kararı aldı. Başkanlık için Yusuf Ünal aday gösterildi.

Dernek yönetimi Güngören Trabzonlular Derneği lokalinde başkan İbrahim Yılmaz’ın ev sahipliğinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Mevcut başkan Engin Hacıbayramoğlu, bir buçuk yıl önce tertip edilen kongrede göreve geldiğini, ancak iş temposunun yoğunluğundan dolayı dernekle yeteri kadar ilgilenemediğini ve tekrar kongre kararı aldıklarını ifade etti. Hacıbayramoğlu sözlerine şöyle devam etti:“Bir süre önce Yusuf Ünal kardeşimiz Trabzonspor için projeleri olduğunu ve bizimle birlikte bu projeleri hayata geçirmek istediğini söyledi. Ben de başkanlığı bırakmak niyetinde olduğumu ve kendisinin bu görevi layıkıyla yürütebileceği kanaatinde olduğumu bildirdim. Tabii tek başıma karar almam söz konusu değil. Konuyu yönetim kuruluna sunmak ve sizlerin de görüşlerini almak istedim.”

Yöneticilere başkanlık için başka bir isim düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda hepsi de ittifakla Bordo Mavi Gönüllüler Platformu ile yakın geçmişte başarılı projelere imza atan Yusuf Ünal’ın başkan adaylığını münasip gördükleri yönünde görüş beyan ettiler.

Başta başkan Engin Hacıbayramoğlu olmak üzere yönetim kurulu üyeleri yeni yönetimde bulunabileceklerini, bulunmasalar da her anlamda yanlarında olacaklarını ve ellerinden gelen desteği vereceklerini söylediler.

2-15

Bordo Mavi Gönüllüler Platformu Başkanı Yusuf Ünal'da Trabzonspor için çok sayıda projeye sahip olduklarını, önce BMG olarak dernekleşme çabasına girdiklerini ama daha sonra 1967 Trabzonsporlular Derneği’nin çatısı altında faaliyet göstermenin daha makûl bir tercih olacağı kanaatiyle iş birliği teklifinde bulunduğunu, Engin başkanın teklifi karşısında hem şaşırdığını hem de sevindiğini ifade etti. Yusuf Ünal, yönetim kurulu üyelerinin teveccühü karşısında onur duyduğunu ve seçildiği takdirde ekibiyle birlikte elinden geleni yapacağını söyledi.

Trabzonspor Marek Hamsik ile devam etmek istiyor! Ancak.... Trabzonspor Marek Hamsik ile devam etmek istiyor! Ancak....

Toplantı daha sonra derneğin gelecek dönem takip etmesi gereken yol haritası ve gerçekleştireceği projeler hakkında görüş alışverişiyle devam etti.

1967 Trabzonsporlular Derneği’nin olağan kongresi 30 Ekim’de yapılacak.