Rize'nin Pazar ilçesine bağlı Kirazlık Mahallesi'nde meydana gelene kazada pikap araçla çarpışan 16 ton dinamit yüklü tır yola devrildi. Olayda 1 kişi yaralandı.

Rize'den Hopa istikametine giden ve 16 ton dinamit taşıyan SC-777-AH Gürcistan plakalı tırın şoförü, kavşaktan hatalı çıkış yapan Emre K.'nin kullandığı pikap araçla çarpışmasının ardından pikap yolda savrulurken dinamit yüklü tır ise devrildi. Olayda pikap aracın sürücüsü Emre K. yaralanırken kazayı gören öevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ekipleri geldi. Yaralı sürücünün ambulansla Kaçkar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

200717288-pikap-ile-carpisan-dinamit-yuklu-tir-devrildi-1-yarali_4

Olayın ardından dinamit yüklü tırın devrilmesi nedeniyle tedbir amaçlı çevredeki bina boşaltıldı. 16 ton dinamitin olay yerine gelen başka bir tıra yüklendiği kaydedildi. Dinamit yüklü tırda görevli olan Fikret Kaya kaza ile ilgili, "Seyir halinde giderken kavşaktan aniden bir araba çıktı. Çıkmasıyla bize vurması bir oldu. Arabayı toparlayamadık ve devrildik. Şoför Gürcistan uyruklu ben kapıdan çıkana kadar yanında görevliyim." ifadelerini kulandı.

Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı Gümüşhane'de Yemek Festivali başladı

200717480-pikap-ile-carpisan-dinamit-yuklu-tir-devrildi-1-yarali_6