Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “4. Art Trabzon Uluslararası Sanat Buluşması”nın açılış töreni bugün Kızlar Manastırı’nda yapıldı.  Törene; Trabzon Büyükşehir Belediyesi Murat Zorluoğlu,Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Gürcistan Trabzon Konsolosu Gela Japaridze, Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Erdem Şen ve çok sayıda sanatsever katıldı. 11 ülkeden 52 sanatçının katıldığı ve 9 gün sürecek ‘Uluslararası Sanat Buluşması’nın sergisi ise 16 Eylül Cuma günü yapılacak.  

Zorluoğlu, "Bu topraklardan, bu şehirden çok sayıda sanatçımız yetişmiştir. Ulusal ve uluslararası alanda çok başarılı çalışmalar yapmış sanatçılara sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün de bu kadim topraklar insanlara, sanatçılara ilham vermeye devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin kültür ve sanat dünyasını geliştirecek projelere özel önem veriyoruz. Özellikle bu yıl hem uluslararası hem de yerel ölçekte Trabzon halkının da teveccühlerine mahzar olan çok çeşitli kültür ve sanat etkinlikleriyle ortaya bir fark koyduğumuza inanıyoruz. Bunu da halkımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek yapıyoruz. Şehrimizi hep beraber sanatla, kültürel etkinliklerle güzelleştirdiğimize inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de etkinliğe katılan sanatçıların eserlerini merakla beklediklerini dile getirerek, Trabzon'un onları etkileyeceğine inandığını söyledi.

KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek" KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek"

Zorluoğlu, Genç ve Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, boş tuvale resim yaptı. Zorluoğlu ve Genç, bordo-mavi renklerle Trabzonspor logosu çizdi.