28 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

banner4

28 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor

28 Mayıs 2017 Pazar 09:37
28 Mayıs Trabzon Bunları Konuşuyor
banner38

TERAVİH NAMAZINDA CEMAATTEN TEPKİ

Diyanet’in teravih namazı uygulaması ile ilgili genelgesi tartışma yarattı.

Geçen yıl uygulamaya konulan iki rekatta bir selam verme uygulaması, bu yıl cemaatin tepkisini çekti.

Tonya’nın Karasu Mahallesi’nde, Ramazan’ın ilk gününde teravih namazı öncesi tartışma çıktı. İmamın, iki rekatta bir selam verileceğini, bunun da Diyanet’in genelgesi gereğince olduğunu belirtmesi üzerine cemaatten tepki geldi.

Cami cemaatinin bir bölümü, imamın açıklamasına tepki gösterdi. Yıllardan beri dört rekatta bir selam verilerek teravih namazı kıldıklarını, yeni adetin nereden kaynaklandığını anlamadıklarını söylediler.

 “Daha önce kıldığımız namazlar kabul değil midir?” diyen Mehmet Topal namaz kılmayarak camiyi terk etti.

Cemaatten bir vatandaşın tartışmanın videosu çekip sosyal medyada yayımlaması pek çok yoruma neden oldu.

****

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINDAN TSİAD’A ZİYARET

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Yaylalı ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Mustafa Yaylalı, “Trabzon SİAD ile gerek İnşaat Mühendisleri Odası, gerekse şahsım Kent Konseyi Başkanı olarak sürekli istişare hâlindeyiz. Birlikte yürüttüğümüz turizm çalışmalarının da olumlu sonuçlarını görmekteyiz. Odamız üyesi bir ismin Trabzon SİAD Başkanı olması sebebiyle de ayrıca mutluyuz. Sayın Başkan ve yönetim kuruluna başarılar diliyoruz. Birlikte çalışmayı yeni dönemde de sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Trabzon SİAD Başkanı Aytaç Aydoğan da bir inşaat mühendisi olarak, İnşaat Mühendisleri Odasının ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “Sayın Başkan’ın söylediği gibi Trabzon SİAD ve İnşaat Mühendisleri Odası uzun yıllardır Trabzon sorunlarına çözüm önerileri konusunda önemli iş birlikleri yapan iki kuruluş. Önümüzdeki süreçte bu birlikteliği artırarak sürdüreceğiz. Turizmde daha önce vurguladığımız çalışmaların da takipçisi olacağız. Sayın Yaylalı’ya ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarına ziyaretlerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

****

HALUK PEKŞEN, DARBE GİRİŞİMİ  ARAŞTIRMA KOMİSYONUNU ELEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Darbe Girişimi Araştırma Komisyonunu eleştirdi. Pekşen “Darbe girişiminin önceden haber alınamaması bir istihbarat zafiyetidir. Demek ki enişte bundan payına düşen eleştiriden ders çıkarmalı.” ifadelerini kullandı. Pekşen, Darbe Girişimi Araştırma Komisyonunun AK Parti-FETÖ ortaklığını aklamak için kurulduğunu iddia edip “Komisyonun görevi herkesin bildiği ayan beyan lakırdıları değil, gerçeği ortaya çıkarmaktır. Tam tersine gerçeği örtbas etme gayreti var. Bu raporla FETÖ ile mücadele değil müzakere edildiği ikrar edilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan ‘Tek başıma mücadele ediyorum.’ diyordu. Haklıymış.” dedi.

Milletvekili Pekşen, “Meğerse FETÖ zaten AKP'ye dönüşmüş bir uluslararası projeymiş. Merhum Necmettin Erbakan ne kadar doğru söylüyormuş. Şimdi FETÖ’cüler iktidar kavgasına tutuşmuş, Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu ciddiyetsiz amaçlı köyü niyetli ve gerçekleri gizlemeye yönelik magazin lakırdılarından ibarettir.” ifadelerini kullandı.

****

TÜRK SAĞLIK SEN’DEN KINAMA

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Bahçecik Mahallesinde dün gece saatlerinde yaşanan ‘Ambulans kaçırma’ olayı ile ilgili olarak açıklama yapan Türk Sağlık Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar, saldırıyı ve saldırganları lanetlediklerini bildirdi. Yapılan açıklamada, “hasta alma esnasında havaya ateş edilmesi ile tehditle ambulanstan indirilen sağlık çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Saldırıyı ve saldırganları lanetliyoruz. İnsanlarımıza özverili bir şekilde hem de ikametgahına kadar giderek 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu çirkin saldırıyı ve saldırganı lanetliyoruz. İnsana ve insan sağlığına hizmet gibi kutsal bir meslek icra eden sağlık çalışanlarına karşı artarak devam eden bu şiddet hadiselerin her defasında son bulmasını istiyoruz. Ancak bir türlü istenen sonuç alınamamaktadır. Sağlık çalışanlarına mesleklerini icrası esnasında özellikle de vakaya çıkan ambulanslarda güvenlik personeli bulundurulmalıdır. Zira hastanın hayatı ve sağlığı kadar çalışanın hayatı ve sağlığı da önemlidir ve kıymetlidir.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.