19 Nisan Trabzon bunları konuşuyor

banner4

19 Nisan Trabzon bunları konuşuyor

19 Nisan 2017 Çarşamba 12:42
19 Nisan Trabzon bunları konuşuyor
banner38

TRABZONLU SALİH TUNA (DAVUT KAYACI) TRT YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarlarından ve Trabzon’dan yetişen bir dava ve ahlak adamı olarak bilip tanıdığımız Davut Kayacı (Salih Tuna) TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Can dostumuzu yürekten kutluyor başarılar diliyoruz. Davut Kayacı Trabzon Tonya İlçesi’nden, Affan Kitapçıoğlu Lisesi mezunu. Lise yıllarından itibaren bir dava ve aksiyon adamı olarak yetişti. Büyük Doğu’yu üstatla birlikte yaşadı ve İstanbul’da yine sanat alanında senaryo yazarı olarak hayatını devam ettirdi. Dostumuzun TRT’ye çok şey katacağına ve TRT’de sadece olmak için olmanın dışında icraat yapacağına yürekten inanıyoruz.

KOFOĞLU REFENANDUM SONUCUNU NOKTASI VİRGÜLÜNE KADAR BİLDİ

İşadamı Temel Kofoğlu ile konuştuk. Demokrat kimliği tanıdığımız işadamı Kofoğlu ile referandumu konuştuk. Referandum öncesi sosyal medya üzerinde buluştuğu 4 bin civarında arkadaşına referandum sonuçlarını atmış 51.3 olarak. Uzun süre sohbet ettiğimiz Kofoğlu halen Demokrat Parti üyesi. Kendine has ve özgün fikirleri olan ama hepsinden ötesi başka yerlerden ezber almayıp kendisi üreten bir yapısı var. Karşılıklı fikir alış-verişi ve güzel bir beyin fırtınası yaşadık. Kofoğlu’nun sohbetini sevenler akşam 22.00’dan sonra Meydan Parkı’ndaki kafeteryalarda kendisiyle buluşabilir.

AK PARTİ’DE İLÇE KONGRELERİ SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, 16 Nisan referandumunun kongre sürecini başlatacaklarını söyledi. Dün Ankara’ya giden Revi, “Ankara’ya geldim. Genel Merkezimizde Başbakanımız ve Genel Başkanımızın Sayın Binali Yıldırım baş- kanlığında il başkanları toplantısını yapacağız. Yarın da genişletilmiş il başkanları toplantısı var.” Dedi. Revi, referandumun ardından ilçe kongre sürecinin başlayacağını belirterek, “İlçe kongreleri süreci referandum nedeniyle askıya alınmıştı. Şimdi yeniden başlayacak. Ancak tarih olarak bugün yarın netleşir diye tahmin ediyoruz” diye konuştu. Revi, Ankara’dan dönüşte bir basın toplantısı yaparak sonuçları değerlendireceklerini de sözlerine ekledi.

AK PARTİ’DE HANGİ YÖNETİCİLERİN REFERANDUM TAHMİNİ TUTTU?

Türkiye’nin yönetim sistemini değiştiren 16 Nisan referandumuyla ilgili gerek anket kuruluşları, gerekse de yayın kuruluşları bazı anket sonuçları yayınladı. Bu anket sonuçlarının yanı sıra bazı siyasetçiler de kendince bazı tahminlerde bulunarak sonucu tahmin etmeye çalıştı. Resmi olmayan sonuçlara göre referandum yüzde 51,41’le geçti. AK Parti Trabzon İl Teşkilatı’nda da referandum öncesi bir araya gelen yöneticiler Türkiyem geneli sonucu üzerine bazı tahminler yaptı. Bu tahminler de not edildi. Bu toplantıda AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi referandum için yüzde 57,7 tahmininde bulunmuş. En yüksek oran tahminini yüzde 63 ile Kadın Kolları Yöneticisi Sena Dervişoğlu yapmış. İl Başkan Yardımcısı Enes Aslan yüzde 62,5, Ortahisar yöneticisi Onur Kalkan ise 61,2 tahmininde bulunmuş. Tahmin yapan yöneticilerin büyük bir bölümü 55 ile 60 arası tahminde bulunurken yapılan iki tahmin sonuca en yakın tahminler olarak öne çıktı. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Solak yüzde 52,9 ile sonuca çok yakın bir tahminde bulundu. Ancak en iyi tahmini yapan isim ise il yöneticisi Av. Mahmut Yazıcı oldu. Yazıcı tahminini yüzde 51,2 olarak yaparak sonucu neredeyse bilen isim oldu

CHP: REFERANDUM İPTAL BAŞVURUSU YAPACAK

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Nisan seçimlerinde, başta YSK'nın mühürsüz zarf ve pusulaları geçerli sayması olmak üzere, usulsüzlük nedeniyle CHP’nin referandumun iptali başvurusu yapacağını belirtti. Pekşen, sadece CHP'nin değil, vatandaşların da bu yönde hukuk yoluna başvurma haklarını kullanması gerektiğini belirtti. Pekşen sözlerine şöyle devam etti: “Ülkede hak arama yollarının etkin ve geçerli olamaması durumunda, hakları ihlal edilen vatandaşlar uluslararası yargıya gidebilir. Sadece siyasi partiler değil vatandaş da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidebilir.”

VALİ: YENİ SİTEM GÜCÜMÜZE GÜÇ KATSIN

Trabzon valisi Yücel Yavuz 16 Nisan Pazar günü yapılan referandumun ardından yeni hükümet modeline ilişkin düşüncelerini sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla dile getirdi. Vali Yavuz, referandum sonuçlarının herkese hayırlı olmasını diledi. Yavuz, sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızca kabul olunan yeni yönetim modeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, devletimiz, ülkemiz, milletimiz ve bizlere umut bağlayan yeryüzündeki bütün mazlum milletler için hayırlı olmasını, dostların güvendiği, düşmanların çekindiği, mevcut gücümüze güç katmasını dilerim.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.