18 Nisan Trabzon bunları konuşuyor

banner4

18 Nisan Trabzon bunları konuşuyor

18 Nisan 2017 Salı 09:58
18 Nisan Trabzon bunları konuşuyor
banner38

YENİ PARTİ İÇİN HENÜZ ERKEN

MHP İl Eski Yöneticilerinden ve Ortahisar Eski İlçe Başkanı Burhan Bekar MHP’deki muhtelif gelişmeleri yorumladı. MHP’den başlayan istifaları erken bulduğunu söyleyen Bekar “Bana göre mevcut yönetim istifa etmeliydi. Zira ortaya çıkan sonuç MHP’nin lehine değildir. Ancak partiden kopuşları da erken bulurum.” dedi. MHP tabanında yeni bir parti beklentisi olduğunu kaydeden Bekar “Ancak bu beklentiyi dava ekseninde buluşturmak lazım.” dedi. Meral Akşener’in liderliğinde yeni bir partiye sıcak bakılabileceğini ancak bunun için erken olduğunu kaydeden Bekar “Bu hareket kendine elbette yeni bir yön çizecektir. Meral Hanım’da yeni bir partiyi başarıya ulaştırabilecek kapasite var. Etrafında dolu bir yelpaze de var. Ama henüz çok erken.” dedi.

BAŞVURU DİLEKÇELERİMİZİ HAZIRLIYORUZ

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen 16 Nisan referandum sonuçlarına itiraz edeceklerini belirtti. YSK hakkında suç duyurusunda bulunulacağını sosyal medya hesabı twitterdan paylaştığı bir twetle dile getiren Pekşen, YSK’nın açıklamalarının ardından “Örgütlü ve planlı bir suç işlendi. O bu suçun asli faillerindendir. Hakkında suç duyurusunda bulunacağız.” dedi. Yaşananlara sessiz kalmayacaklarını ifade eden Pekşen, “Elbette tüm bu olan bitene sessiz kalmayacağız tüm hukuki yollar sonuna kadar denenecektir. Başvuru dilekçelerimizi hazırlıyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

TRABZONLULARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliği referandumuna katılım gösteren bütün vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Genç, anayasa değişikliğinin kabul edilmesinin, Türkiye'yi geleceğe taşıyacak güçlü devlet yapısının oluşturulması açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Referandumda Trabzon'da 'Evet' oylarının yüzde 66,6 çıkmasından son derece memnuniyet duyduklarını dile getiren Başkan Genç, bu durumun anayasa değişikliğinin halk nezdinde ne kadar benimsendiğinin en açık göstergesi olduğunu kaydederek, "Trabzon'da iktidar, muhalefet bütün partiler son derece demokratik bir şekilde kendi kampanyalarını yürüttüler. Demokratik ilkelere riayet ederek herkes partisinin görüşünü, kendi görüşlerini hür bir şekilde ifade etti. Bu durum Türkiye'nin demokratik olgunluk seviyesinin gelmiş olduğu nokta açısından son derece sevindirici bir gelişmedir. Herkes anayasa değişikliğiyle ilgili değerlendirmelerini, eleştirilerini ve desteklerini özgürce dile getirdi. Ve nihai kararı da halkımız verdi. 'Evet' oyu veren de 'Hayır' oyu veren de bizim vatandaşlarımızdır ve bizim için aynı değerdedir. Bundan sonra da ülkemizin daha güçlü olması için var gücümüzle birlikte hareket edeceğiz ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız. Anayasa değişikliğine şehrimizden yüzde 66,6 'Evet' oyuyla destek çıkmış olması bizleri son derece mutlu etmiştir. Biz, inanıyoruz ki ülkemiz bu anayasa değişikliğiyle birlikte her alanda büyük bir atılım gösterecektir. Ve şüpheniz olmasın ki Türkiye, oluşturacağı güçlü devlet yapısıyla geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyecektir." diye konuştu.

MEYDANDAKİ PİLAV İZDİHAMI VE BİR İRANLININ YORUMU

Trabzon Müftülüğü tarafından meydan parkında gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara gül ve pilav dağıtıldı. Konuşmalardan sonra pilav dağıtımına geçilmesi üzerine halk, dağıtım yapılan alana akın etti. Adeta birbirini ezerek pilav ve ayrana ulaşmaya çalışan vatandaşlar dışardan olayı izleyen yabancı turistlerin şaşkınlığına sebebiyet verdi. İran Azerisi olduğunu söyleyen Mehfam Lila, “Gezmek için, Türkiye’ye Trabzon’a geldik ama görüyoruz ki Trabzon’unda İran’dan çok fazla farkı yok. Türkiye bizlere çok farklı anlatıldı. Türkiye’de gezerek sizinle bizim aramızda fark olmadığını görüyorum” ifadelerinde bulundu.

İŞ ADAMI AYHAN YILDIZ TRABZON TERMİNALİNDE NEYDEN ŞİKÂYET ETTİ

Trabzonlu iş adamı Ayhan Yıldız referandumun son günü Bakan Süleyman Soylu’nun daveti için Trabzon’a geldi. Ancak sis nedeniyle Yıldız karayolu ile geldi. Terminalde indi. Namaz kılmak için mescid aradı. İşte bundan sonra yaşadıklarını günebakış’a yazdı. Şimdi Yıldız’ın notunu okuyoruz: “Karayolunda gelmek zorunda kaldığım için Trabzon terminalde indim. Namaz kılmak için mescidi sordum. Bana tuvaletin içini gösterdiler. Önce tuvaletçiye bir lira ödüyorsun ve içeri giriyorsun. Abdest almazsan bile bu parayı ödüyorsun. Ve tam tuvaletin yanı başında, kokular içinde namazını kılıyorsun. Ortamdan utandım, mescid adına üzüldüm. Abdestin varsa bir namaz bir TL. Beni Trabzon’daki Allah dostları tanır. Bu vahim bir durum.

Terminal Trabzon’un aynası öyle insanlar var ki şehri gezmeden, Trabzon’u terminalin yüzü ile tanırlar. Bu çok kötü bir tanıtma. Belli ki konu hiç tartışılmamış. Tartışılmalı bence. Trabzon bunu hak etmiyor. “

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.