Gelin CHP’ye kaydolun

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen referandum sonuçlarıyla ilgi açıklamalarına devam etti.

banner4

Gelin CHP’ye kaydolun

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen referandum sonuçlarıyla ilgi açıklamalarına devam etti.

17 Nisan 2017 Pazartesi 11:08
Gelin CHP’ye kaydolun
banner38

61MEDYA-BERKAY GÜNTEKİN/Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen dün gerçekleşen Halk oylaması sonucunda evet çıkması üzerine açıklamalarda bulundu. Pekşen tarihte ilk kez bir Anayasa’nın sandık hileleri, oy hırsızlıkları ve her türlü entrikalarla kabul ettirilmeye çalışıldığını iddia etti.

Milletvekili Pekşen dün gece yaptığı ilk açıklamada 82 Anayasasını örnek gösterip %92 ile kabul edildiğini belirtip “Şaibeli hileli ve çalıntı bir Anayasa asla meşru değildir.  Şaibeli hileli ve asla meşru olmayan bir Anayasa bu coğrafya için asla kabul edilemez! 2.5 milyon sahte oyla artık sahte bir Anayasa gündemde! Anayasa Mahkemesi KHK kararı ile toplum baskılanmış. YSK kararı ile Anayasa tezgahı kurulmuştur. Şaibeli lekeli ve utanç verici! YSK hem siyasi tarihe hem de hukuk tarihine bir kara leke ve şaibe olarak geçmiştir. YSK Başkanı utanç verici sahteciliklere kılıf bulma telaşındadır. Bütün bu sahtekarlıklara asla göz yummayacağız tüm hukuki yollar sonuna kadar denenecektir!” ifadelerini kullanıp YSK Başkanına sorular iletmişti.

Pekşen bu sabahta sonuçlar ile ilgili açıklamalarına devam etti. Haluk Pekşen YSK Başkanına seslenip “YSK Başkanı halkı aldatmaya gücün yetmeyecek! Ya hukuk işleyecek ya da çayır çayır işleyecek!” dedi.

Gece kullandığı ifadeleri yineleyen Pekşen  Anayasa Mahkemesi ve YSK’nın  insanlık tarihine birer kara leke olarak geçtiğini ifade edip  “Bu Anayasa sahtedir şaibelidir. Lekelidir. Asla meşru değildir! Yok öyle umutları yitirip karanlıklara savrulmak unutma aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak.” dedi.

Milletvekili Pekşen iki yıl sonra tekrar Başkan seçileceğini hatırlatıp “Mağlup olacak: Bozmayın moralinizi bu yetkilerle iki yıl sonra bir başkan seçeceğiz. Türkiye bu dayanışma kararlılığını devam ettirecektir.” ifadelerini kullandı

Pekşen son olarak vatandaşları CHP’ye kaydolmaya çağırıp “Kaybetmedik çalındı: Demokrasi ve özgürlük mücadelesi hiç bitmez asla vazgeçmeyin gelin CHP'ye kaydolun direniş destanını birlikte yazalım!” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.