Bakan Tüfenkci'den Trabzon ve Rize'ye ziyaret

Bakan Tüfenkci, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemediklerini vurgulayarak “Biz son günlerde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan karamsar havayı, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemiyoruz ve vermeyeceğiz de Allah’ın izniyle.” dedi.

banner4

Bakan Tüfenkci'den Trabzon ve Rize'ye ziyaret

Bakan Tüfenkci, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemediklerini vurgulayarak “Biz son günlerde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan karamsar havayı, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemiyoruz ve vermeyeceğiz de Allah’ın izniyle.” dedi.

16 Aralık 2016 Cuma 11:34
Bakan Tüfenkci'den Trabzon ve Rize'ye ziyaret
banner38

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere önce Rize’ye ardından da Trabzon’a geçti.

Sarp sınır kapısı incelemesinden sonra Rize’ye geçen Tüfenkci, Rize Valiliğini ziyaret ederek, Vali Erdoğan Bektaş ile makamında bir süre görüştü.

Bakan Tüfenkci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarp Gümrük Kapısı’nda kalabalık bir heyet ile inceleme yaptıklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi orayı yeniden inşa ediyor, yeni bir sisteme geçiyoruz. Orayı bilen, kullanan ticaret odası başkanları ile paylaştık. Sarp Sınır Kapısı Rize’ye de çok yakından ilgilendiren bir kapı.” dedi.

Ticari hayatta AK Parti Hükümeti olarak önemli şeyler yaptıklarını vurgulayan Tüfenkci, şunları kaydetti:

“Özellikle ticaretin gelişmesi, ihracatın artırılması, üretimin artırılması noktasında art arda teşvik paketleri açıkladık. Bunların tamamı da reel sektöre yönelik, esnaflarımıza yönelik, tüccarlarımıza yönelik, KOBİ’lerimize yönelik. Bunları da arkadaşlarımızla paylaşmak istedik. Bunların da özellikle iş alemine yönelik Bakanlığımızın yetki sınırları içerisinde bulunan hususlardaki sorunlarını ve çözüm önerilerini de birlikte bulmak için buradayız.”

Tüfenkci, konuşmaların ardından sivil toplum örgütü temsilcileri ve iş adamları ile Valilik Ayder Toplantı Salonu’nda  toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Tüfenkci, İl Başkanı Muhammet Avcı ile bir süre sohbet etti. AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına da giden Bülent Tüfenkci, teşkilat mensupları ile basına kapalı toplantı yaptı.

Rize ‘deki programlarının ardından Trabzon’ a geçen Bakan Tüfenkci, Trabzon Valisi  Yücel Yavuz’u makamında ziyaretinde yaptığı konuşmada, kentin bölge için önemli illerden biri olduğunu belirterek, “Trabzon’da iş adamlarımızla ihracatçılarımızla bir araya geleceğiz. Sorunları nedir ve bize iletmek istedikleri sıkıntılarını çözme adına buradayız. Onların bizlere iletmiş oldukları sorunları, kendi Bakanlığımızla ilgili çözeceğimiz noktalarda çözüm üretmek, diğer noktalarda da arkadaşlarımıza iletmek istiyoruz.” diye konuştu.
Türkiye’de bir yandan terörle mücadele edilirken bir yandan da ekonomiyi geliştirmek, insanlara iş, aş bulma, ticareti canlandırma, ihracatı artırma noktasında gece gündüz demeden çalışmak zorunda olduklarına işaret eden Tüfenkci, şu değerlendirmede bulundu:

“Onunla ilgili geçtiğimiz hafta hükümet olarak yeni bir paketi, özellikle reel sektöre yönelik önemli bir paketi açıkladık. Bunları iş adamlarımızla paylaşmamız ve onların yeniden, yeni bir heyecanla 2017 yılını adeta bir yatırım yılı ilan etme bakımından onları teşvik etmek için buradayız. Paketi incelediğimizde 2017’de yatırımlarını çeken bütün iş adamlarımıza önemli vergisel avantajları sağlamış durumdayız. Biz son günlerde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan karamsar havayı, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemiyoruz ve vermeyeceğiz de Allah’ın izniyle. Gündemin ekonomi olmasını istiyoruz, gündemin milletimizin, gençlerimize daha çok iş, aş bulma olmasını istiyoruz. Dolayısıyla bu yöndeki çabalarımız da devam edecek.”

Ziyarete Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Rize Milletvekilleri Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve diğer ilgililer katıldı.

Bakan Tüfenkci, daha sonra AK Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Tüfenkci, iş adamlarıyla bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Trabzon’da iş adamlarıyla bir araya geldi.

Bakan Tüfenkci, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti. Hacısalihoğlu ile bir süre görüşenTüfenkci, daha sonra iş adamları ile TTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda, Sarp Sınır Kapısı’ndaki durum, iş adamlarının sorun ve taleplerinin ele alındığı öğrenildi.

Hacısalihoğlu ve Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Bakan Tüfenkci’ye plaket verdi.

Daha sonra TTSO’nun kurduğu ve oda binasında bulunan Özel İpekyolu Müzesi’ni gezerek TTSO Başkanı Hacısalihoğlu’ndan bilgi alan Bakan Tüfenkci, Artvin ve Rize’nin ardından Trabzon’da gerçekleştirdiği programları da tamamlayarak kentten ayrıldı.

Son Güncelleme: 16.12.2016 11:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.