Vatandaş, referandum sonuçlarını değerlendirdi

61medya olarak 16 Nisan referandumunu vatandaşa sorduk.

banner4

Vatandaş, referandum sonuçlarını değerlendirdi

61medya olarak 16 Nisan referandumunu vatandaşa sorduk.

19 Nisan 2017 Çarşamba 17:08
banner38

61MEDYA-HABER SERVİSİ/16 Nisan referandum halk oylamasının ardından, 61medya olarak vatandaşlardan referandum sonuçlarını değerlendirmesini istedik. Vatandaşların büyük çoğunluğu, yeni başkanlık sisteminin bu ülkeye istikrar getirmesini diledi.

Mehmet Aydın (ESNAF): Referandum sonuçları çok güzel oldu bence, daha da iyi olacak inşallah. Referandum neler getirecek, bekleyip göreceğiz hep birlikte.

Cemil Yılmazoğlu( Emekli): Referandum sonuçları istediğimiz gibi oldu. Memnunum sonuçlardan, ülkemiz için güzel, faydalı olsun. Bundan sonra çok şeyin değişeceğine inanıyorum, ülkemiz adına ümitliyim. Güzel şeyler olacağına inanıyorum, bekleyelim, görelim.

Hasan Sungur (Emekli): Sonuç umduğumuz gibi gelmedi. Seçim sayımı yapılmaya başlanmışken YSK’nın verdiği karar hepimizi şok etti. Mühürsüz oyların geçerli olması kabul edilemez. Böyle adalet böyle hukuk olmaz. Ekonomi düzelsin, dolar düşsün, terör bitsin bunlar yapılırsa biz onlarla beraberiz.

Mehmet Ali Koç ( Esnaf): Beklediğimiz gibi geldi, çok da umduğumuzun dışında bir fark olmadı. Hükümet oran olarak tabii biraz daha fazla bekliyordu ama sonuç itibariyle beklenen oldu. İnşallah hayırlısı olur. Ne değişeceğini şu an vatandaş olarak kestiremiyoruz ama her şey vatandaş için iyi olsun.

Ahmet Sivrikaya ( Esnaf): Referandum sonuçları benim beklediğim gibi oldu, sonuçlar vatana millete hayırlı olsun. Bundan sonra artık dış güçler hükümet kurup hükümeti yıkamayacaklar. Koalisyon dönemleri artık bitiyor. Cumhurbaşkanımız yönetimini halkın yararına devam ettirirse sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Başkanlık belki de bu ülkeye istikrar getirecektir, beklentimiz bu yönde.

Naci Turnagöl ( Emekli): Sonuçlar dört dörtlük oldu. Türkiye’mizin ülkemizin önü açıldı. Bence biraz daha yüksek çıksaydı daha da iyi olacaktı. Bu sonuç çok güzel beğendik, hoşumuza gitti. Güçlü bir Türkiye için önemli bir adım atıldığına inanıyorum. Avrupa’ya karşı sesimiz bundan sonra daha güçlü çıkacak. Daha güçlü bir Türkiye var artık.

Ümit Civelek ( Esnaf): Umduğumuzun biraz altında çıktı sonuçlar ama sonuçta kazandık. Hükümetten idam kararın çıkmasını bekliyorum, ekonominin düzelmesini istiyorum. Sonuçlar vatan millet için hayırlı olsun, şaibe yaşandığı söyleniyor ben buna inanmıyorum.

Mukaddes Kocaman ( Ev Hanımı): Sonuçlar beklediğim gibi olmadı, referandum da şaibe yaşandığı söyleniyor. Baktığımız izlediğimiz kadarıyla oylarımız tam anlamıyla sandığa yansımamış. Koca Türkiye’yi bir kişiye teslim etme taraftarı değilim ben. Eskiden daha iyi olacağını düşünmüyorum, daha da kötü olabilir.

Tülay Sadıklar ( Özel Sektör): Vatanımıza milletimize sonuçlar hayırlı uğurlu olsun. Sonucun böyle olması bizi çok memnun, mutlu etti. Biz çok sevindik, dilerim her şey hayırlı uğurlu olur ve iyi şeyler olur, temennimiz bu yönde.

Neşat Kaya ( Esnaf): Sonuçlar normaldi bence, böyle çıkacağı belliydi, iyi oldu bence. Türkiye’nin geleceği için ‘evet’ çıkması daha iyi oldu. Her şey gelecek adına çok iyi olacak, bizim inancımız, düşüncemiz, dileğimiz bu yönde.

Muhammet Mert ( Esnaf): Referandum sonuçları bence haksızlığa uğradı. Böyle olmamasını isterdim, üzülüyorum bu durumun yaşanmasına. Yaşanan şaibeli durum utanç  verici. Yine en son kararı her zaman olduğu gibi halk verecek.

Elif Hanım ( Öğrenci): Referandum sonuçları beklediğim gibi oldu. Ama şahsi fikrim böyle olmasının gelecek adına iyi olacağını düşünmüyorum,  ileri de neler yaşanır onu da bilemiyorum.

Fotoğraf: Röportaj

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.