Hafta arasında Trabzonspor’un CAS’a olan başvurusuna dair karar açıklandı. Kısaca kararda ; Şike 2011 yılında gerçekleştiği için UEFA’nın talimatları 2013 yılında değiştiğinden dolayı yerel liglere karışma hakkı bulunmamakta olup , yerel liglere karışma durumunun FIFA’da olduğunu belirtmekteydi. Bu karara istinaden Trabzonspor FIFA’ya başvuru yapmakla beraber yandaş medyada hemen algı operasyonu yapılmaya başlandı.

                                                        ***

         Fenerbahçe kulübü ve taraftarları mevcut CAS kararından sonra yine ve yeninden Şike Davası’nın kumpas ve FETÖ’nün yaptığı tekrar tekrar yinelediler.

Aşağıda mevcut süreçlere istinaden birkaç hatırlatma yapalım;

  • Şike davası (yeniden yargılama) sanıklarının beraat mütalaasını veren savcı Mirza Coşkun , FETÖ'den dolayı müebbetle yargılanacak.
  • Şike davası (yeniden yargılama) sanıklarını beraat ettiren hakim Ahmet Civelek , Ergenekon soruşturmasını başlatan kişidir.
  • Şike davası sanıkları için yeniden yargılama ve beraat mütalaasını veren 13.ACM üyesi hakim Mehmet Uğurlu FETÖ'den açığa alındı.
  • Sadri Şener'in ''Cemaat avukatlarına para aktardığı'' yönünde iddianame hazırlayan savcı Yüceler Aslan , FETÖ soruşturmasından tutuklandı.
  • ''Şike yoktur'' kararı alan TFF Tahkim kurulu üyelerinden Av.Osman Karakuş FETÖ'den tutuklandı.
  • ''Şikeyi aklayan'' TFF Etik kurulu başkanı Oğuz Atalay FETÖ'den dolayı TFF'den uzaklaştırıldı.
  • ''Şikeyi aklayan'' TFF'nin PFDK ve Tahkim Kurulu üyeleri FETÖ soruşturması kapsamında TFF'den istifa ettirildi.
  • fenerbahçe yöneticileri ve aziz yıldırım organize ettiği halı saha maçındaki savcılar;

Cihan Korkmaz:Ergenekon Davası

Savaş Kırbaş:Balyoz Davası

Fikret Seçen:İstanbul Cumhuriyet Baş Savcı Vekili

  • Şike Kumpas davasında aranan Prof.Suat Yıldırım(Eski Sakarya Üniversitesi İmamı) fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'ın öz kuzeni..

Bu kadar bilgiden sonra fenerbahçe cephesinin,FETÖ’nün oyunu olduğu söylediği Şike Davası’nın çürüdüğünü çok rahatlıkla söyleyebiliriz. UEFA,UEFA Disiplin Kurulu,UEFA Temyiz Kurulu,CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi onayıyla şike yapılmıştır ve bu gerçek hiçbir zaman değişmeyecektir.

                                                    ***

     2010-2011 sezonunda şike yapılmıştır ve o sezonun şampiyonu Trabzonspor’dur. Trabzonspor Kulübü FIFA’ya gerekli başvuru yaptıktan sonra gelecek cezaları hep beraber göreceğiz.

Son söz olarak ; Davamdan vazgeçersem Allah Belamı Versin !..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.